W Elblągu powstaną warsztaty wodociągowo-kanalizacyjne

1
15.12.2009
Jak nas informuje Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, po Nowym roku powstaną w Elblągu cztery warsztaty usługowe o specjalności wodociągowo-kanalizacyjnej, czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 15 grudnia 1959 roku.
Oby to "po Nowym roku" nie trwało gdzieś do czerwca. Przy okazji - kto podejmie się obliczyć, ile wody zaoszczędzono by, gdyby ten "genialny" pomysł zrealizowano powiedzmy pięć lat wcześniej? A oto dane do obliczeń: dobowa produkcja wody wynosi w Elblągu około 5 tys. tychże metrów sześciennych, czyli prawie 1/3 dobowej produkcji.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

'. .. dobowa produkcja wody wynosi w Elblągu około 5 tys. tychże metrów sześciennych, czyli prawie 1/3 dobowej produkcji'. Błąd logiczny. Autor(ka) opracowania z powrotem do szkoły.
math (2009.12.20)

info

0  
  0