Mieszkańcy byli pełni nadziei: no, może trochę zmniejszą się awantury pijackie i zaczepianie spokojnych przechodniów na ulicach?
Radość jednak trwała nie długo, bo oto zaobserwowano dziwne zjawisko: ruch przy kioskach z piwem w dniach wypłaty powiększył się.
Czyżby pijacy zmienili zamiłowanie i raczyli się piwem? Tak by wyglądało. Ale cóż to? Czemu oni tak chwieją się w różne strony? Czyżby się upili piwem?
Nie! To tylko niektórzy nieuczciwi kioskarze „zakrapiają” piwo na specjalne zamówienie wódką.
A może by tak urządzać w dniach zastrzeżonych zarządzeniem lotne kontrole w kioskach?
Co o tym sądzi Prezydium MRN?
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter