W dniu wypłaty

6
10.11.2005
W Elblągu obowiązuje zarządzenie Prezydium WRN zabraniające sprzedaży wódki w dniach wypłaty, ba, nawet wina w kioskach i bufetach dworcowych, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 10 listopada 1955 r.
Mieszkańcy byli pełni nadziei: no, może trochę zmniejszą się awantury pijackie i zaczepianie spokojnych przechodniów na ulicach? Radość jednak trwała nie długo, bo oto zaobserwowano dziwne zjawisko: ruch przy kioskach z piwem w dniach wypłaty powiększył się. Czyżby pijacy zmienili zamiłowanie i raczyli się piwem? Tak by wyglądało. Ale cóż to? Czemu oni tak chwieją się w różne strony? Czyżby się upili piwem? Nie! To tylko niektórzy nieuczciwi kioskarze „zakrapiają” piwo na specjalne zamówienie wódką. A może by tak urządzać w dniach zastrzeżonych zarządzeniem lotne kontrole w kioskach? Co o tym sądzi Prezydium MRN?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

MRN/WRN???
SWR (2005.11.10)

info

0  
  0
Prezydjum też pije
Morientes (2005.11.11)

info

0  
  0
wszyscy pija!!!!
pijacy (2005.11.11)

info

0  
  0
pija mali i duzi !!!! ale ja mam kaca dzis masakra :/ :(
(2005.11.12)

info

0  
  0
ja też ;(
(2005.11.12)

info

0  
  0
do SWR...MRN-miejska rada narodowa, WRN wojewodzka rada narodowa, to twory jeszcze z czasow komunistycznych
Zagmen (2005.11.13)

info

0  
  0