Uwaga rolnicy i plantatorzy ziemniaków

2
08.07.2008
Prezydium Powiatowej Rady narodowej w Elblągu zarządza na dzień 9 lipca br. pierwszą ogólną lustrację stonki ziemniaczanej, informował Głos Elbląga z 8 lipca 1958 r.
Ogólna lustracja stonkowa jest sprawdzianem, czy użytkownicy ziemniaków przeprowadzają lustrację swoich pól i czy zostały zniszczone samosiewy na kopcach i ziemniaczyskach z roku ubiegłego. Obowiązkiem sołtysa i wiejskiego przodownika ochrony roślin jest dopilnować, aby drużyny stonkowe przeszukały, zlustrowały wszystkie działki ziemniaków i pomidorów znajdujące się w obrębie ich wsi. Ponadto przypomina się, że za wyłamywanie się spod tego obowiązku, grozi kara administracyjna.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

ekipa lustracyjna zawsze gotowa do czynu społecznego !!! precz stonce !!! ludu pracy, czynem społecznym się wykazać trzeba bo nasz gierek spadnie z drzewa !!!!! towarzysz gierek stonke zbiera, zbieram ja zbierasz ty bo polska ludowa ma złe sny! biedronka i stonka do dwa kamraty, nie zbierasz stonki to pojdziesz za kraty !!!!!
TOWARZYSZ (2008.07.08)

info

0  
  0
50 lat później. Prezydium Rady PiS zarządza ogólną lustrację stonki ziemniaczanej. Obowiązkiem PiSowskiego przodownika jest dopilnowanie aby drużyny stonkowe przeszukały, zlustrowały wszystko a nawet więcej. Za sporządzenie listy grupy stonkowej wspierającej znienawidzoną stonkę zwaną Bolek - Pożeracz Ziemniaków, gwarantowane dobre miejsce na listach wyborczych. Ponadto przypomina się, że za wyłamywanie się spod tego obowiązku, grozi kara administracyjna lub usuniecie z partii
Prowokator (2008.07.25)

info

0  
  0