Uwaga na dzieci

09.01.2008
Duże opady śnieżne stworzyły wymarzone warunki dla zabaw dla dzieci, informował Dziennik Bałtycki z 9 stycznia 1958 r.
Na ulicach widać setki naszych najmłodszych, zabawiających się jazdą na łyżwach i saneczkach. Jest to bardzo miłe zjawisko, tylko że bardzo niebezpieczne. „Dzikie” tory saneczkowe sięgają jezdni ulicznych a większość dzieci ślizga się bezpośrednio na jezdniach. W związku z tym apelujemy, żeby funkcjonariusze MO oraz rodzice poświęcali więcej uwagi dzieciom, bawiącym się na ulicach, bowiem duży ruch kołowy stwarza bardzo poważne niebezpieczeństwo.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter