Usprawnić komunikację z Krynicą Morską

4
11.04.2007
Krynica Morska – jest jedyną miejscowością, w której tysiące mieszkańców Elbląga w sezonie, chcą spędzić wolne dni od pracy, informował Głos Elbląga z 11 kwietnia 1957 r.
Niestety, doświadczenia ostatnich lat dobitnie mówią o bałaganie i niezaradności czynników zajmujących się komunikacją. Dlatego też – przypominamy aby część statków żeglugi przybrzeżnej nie odchodziła z Elbląga do Krynicy, a wzmocniła połączenie Tolkmicko – Krynica Morska. Natomiast PKP – powinno zatroszczyć się również o wycieczkowiczów, ustanawiając kilka pociągów na trasie Elbląg – Tolkmicko z tym że pociągi odchodzić będą ze stacji Elbląg – Miasto, względnie Elbląg – Zdrój – dla uniknięcia przejazdu przez miasto. W ten sposób można będzie przewieść wszystkich chętnych do Krynicy Morskiej bez niesławnie zapisanych w pamięci elblążan awantur na przystankach żeglugowych, w Elblągu, Tolkmicku i Krynicy Morskiej.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Problem nadal jest aktualny,a minęłoty lat
(2007.04.11)

info

0  
  0
Panie Olafie! Lubię czytać te Pana informacje z dawnych czasów, ale błagam : nie rób Pan błędów ortograficznych i interpunkcyjnych.
ewk50 (2007.04.13)

info

0  
  0
Szanowni Państwo już wtedy ukrywano, przedwojenny port handlowy na Zalewie Wiślanym w Elblągu, Zatokę Elbląska. Przyczyny ukrywania prawdy znajdziecie Państwo w Raportach Wojennych z dnia 25 01 1945 r brygady czołgów. Zapraszam zapoznac sie ze stroną www.ripps.elblag.com.pl Polak to brzmi dumnie
Polak to brzmi dumnie (2007.04.13)

info

0  
  0
Nie wiem o co chodzilo autorowi poprzedniego posta. Podaje linka do strony, ktora chyba sam w wordzie drag & dropowal. Zupelnie nic sie z niej nie da wyczytac, jest po prostu fatalna. I po co takie cos pokazywac, skoro uczen w liceum za taka strone ledwo dwoje by dostal :/
Confused (2007.04.15)

info

0  
  0