Uroczyste otwarcie szkoły Tysiąclecia
W dniu dzisiejszym, tj. 14 bm. o godz. 10 odbędzie się uroczystość odsłonięcia tablicy pamiątkowej i otwarcie wybudowanej ze składek społeczeństwa miasta pierwszej szkoły Tysiąclecia im. Bohaterów Westerplatte, mieszczącej się przy ul. Uroczej - czytamy w Głosie Elbląga z 14 września 1962 roku.