Równocześnie w dniach poprzedzających Zaduszki w parkach Elbląga widzi się grupy wyrostków, dokonujących prawdziwego zniszczenia. Pod ich rękami padają srebrzyste świerki, z których robią wieńce na sprzedaż. W Elblągu jest wiele zakładów ogrodniczych, w których mieszkańcy mogą nabywać kwiaty i wieńce na groby swoich najbliższych. Warto więc, aby odpowiednie czynniki zainteresowały się bliżej osobami sprzedającymi kwiaty i wieńce przed bramami cmentarzy. Może wówczas wyjaśni się sprawa znikania pięknych okazów srebrzystych świerków i innych krzewów z naszych parków.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter