Udane zawody latawcowe

3
13.10.2011
W ubiegłą niedzielę niebo nad elbląskim lotniskiem zaroiło się różnego rodzaju latawcami - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 13 października 1961 roku.
Inicjatorem tej "powietrznej parady" dla najmłodszych modelarzy z miejscowych szkół był elbląski Aeroklub. Ilość zgłoszeń przeszła wszelkie oczekiwania organizatorów. Niedzielne zawody zgromadziły na starcie ok. 150 uczniów ośmiu szkół podstawowych, w tym jednej z Malborka.
   Zawody rozegrano w klasach latawców zwykłych i skrzynkowych, przy czym zwłaszcza konstruktorzy tych ostatnich celowali w pomysłowości, prezentując wiele bardzo udanych i precyzyjnie wykonanych latawców. Niektóre z nich osiągnęły wysokość ok. 600 m, co zostało zanotowane na wysokościomierzu krążącego nad lotniskiem samolotu.
   W najbliższą sobotę o godz. 14 na lotnisku w Elblągu nastąpi wręczenie nagród zdobywcom czołowych miejsc. Szczególnie wiele emocji czeka zwycięzców obu konkurencji, gdyż nagrodą są przeloty samolotem silnikowym i szybowcem nad Elblągiem.
   
   Artykuł można znaleźć w Bibliotece Elbląskiej.
   
   
N.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dla czego Portel jak zwykle każð ą wiadomość podaje po czasie :)
buahahaha (2011.10.13)

info

0  
  0
A dlaczego jesteś analfabetą?
dziękuję za uwagę (2011.10.13)

info

0  
  0
No i jak zwykle znajdzie się tępak i błyśnie. Dotyczy cymbała z pierwszego postu.
Latawiec (2011.10.14)

info

0  
  0