Na ulicach spotkać można codziennie kawalkady turystów, objuczonych plecakami i żądnych obejrzenia wszystkiego, co zasługuje na uwagę. Gros wycieczek przewijających się przez nasze miasto, stanowi młodzież szkolna.
Oto grupa młodych wycieczkowiczów przechodzi późnym popołudniem przez główną ulicę 1 Maja. Nagle zza rogu ulicy wytaczają się dwaj pijacy. Słaniając się na nogach i podpierając się wzajemnie, "dryfują" od krawężnika do ściany i z powrotem. Turyści wymieniają porozumiewawcze spojrzenia.
No, cóż, może doczekamy się takiej chwili, kiedy każdy egzemplarz pijaka będzie się oglądało... jako jeszcze jeden "zabytek". Oby jak najszybciej.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter