Trzy miliony na budowę szkół

15.10.2009
 Załoga „Zamechu” w Elblągu wystąpiła ostatnio z cennym hasłem: „Do końca bieżącego roku Elbląg winien zebrać na budowę szkół 3 miliony złotych”., informował Głos Elbląga z 15 października 1959 r.
  Przy czym chcąc zachęcić do realizacji tego hasła własnym przykładem załoga „Zamechu” w ostatnią niedzielę września pracowała, przeznaczając zarobione w ten sposób pieniądze na FBS.
   Cenna inicjatywa czołowego zakładu produkcyjnego Elbląga „zyskała specjalną aprobatę Komitetu Budowy Szkół Tysiąclecia, którego przewodniczący w Elblągu Andrzej Dębińsk, przesłał załodze „Zamechu” listowne podziękowanie.
   Informując o tym mieszkańców Elbląga, czekamy na podjęcie apelu robotników „Zamechu” przez pozostałe zakłady produkcyjne Elbląga.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter