To też chuligaństwo drogowe
Wśród elbląskich kierowców i furmanów, dowożących towary i materiały do sklepów, magazynów czy do domów prywatnych, przyjął się brzydki zwyczaj wjeżdżania pojazdami na chodnik dla wygodniejszego rozładunku pojazdów, informował Dziennik Bałtycki z 28 lipca 1958 r.