Sześć ton szynek

1
28.03.2007
Mięsa na święta nie powinno zabraknąć, informował Głos Elbląga z 28 marca 1957 r.
O nadchodzących świętach myślą nie tylko gospodynie. Myślą o nich także dyrektorzy instytucji, które odpowiedzialne są za zaopatrzenie przedświąteczne. W tych właśnie dniach odwiedziliśmy dyrektora Miejskiego Handlu Mięsem, aby dowiedzieć się o przygotowaniach tej placówki do zaopatrzenia w niezbędne wędliny i mięso. Jak wynika z relacji dyrektora złożone zostało już zapotrzebowanie do Zakładów Mięsnych, a te z kolei gwarantują w miarę możliwości ich zrealizowanie. Gdyby rzeczywiście, zrealizowano je w takiej ilości – mówi dyrektor – to na pewno pokryłyby one w pełni potrzeby miasta. Zamówiono bowiem m. in. 6 ton szynki, 4 tony baleronu gotowanego, 70 ton wędlin, a w tym około 8 ton kiełbasy zwyczajnej. Ponadto gwarantuje się dużą ilość wędzonek. Jeśli chodzi o mięso to MHM gwarantuje całkowite zaopatrzenie. I jeszcze jedna ważna sprawa, a mianowicie sprawa dostawy. Aby kobiety nie musiały stać w ostatnim tygodniu w kolejkach i tłoczyć się całymi dniami w celu nabycia niezbędnych artykułów, MHM planuje zwiększenie dostaw świątecznych już od 1 kwietnia. Ponadto sama dostawa także zostanie usprawniona.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

"... gwarantują w miarę możliwości ich zrealizowanie"- to Ci pewna obietnica! Po podsumowaniu wychodzi ok. 1kg "na łeb"- nieźle jak na 3 dni Świąt. A mówili, że było "cienko"...
osesek (2007.03.30)

info

0  
  0