Szanujcie cudzy czas

14.03.2008
Jeszcze niedawno w przychodni rejonowej nr 4 w Elblągu rejestracja chorych, zgłaszających się do lekarza, odbywała się od godz. 8 do 12, informował Dziennik Bałtycki z 14 marca 1958 r.
Ni stąd ni zowąd, zmieniono nagle godziny rejestracji. Obecnie odbywa się ona od 12 do 15. Chodzi nam jednak nie o samą zmianę godzin, lecz o to, że nie powiadomiono o tym, zawczasu pacjentów np. w formie oddzielnej wywieszki ogłaszającej, że „z dniem takim a takim… itd.” Wszystko byłoby wtedy w porządku, pacjenci wiedzieliby o wszystkim z góry i nie czekaliby pierwszego dnia zmiany przez trzy godziny na rejestrację. I jeszcze jedno. Kto właściwie zarządził tę zmianę? Bowiem na odnośnej wywieszce w przychodni nie ma żadnego podpisu.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter