Sylwester w Elblągu

2
05.01.2009
W noc sylwestrową, która upłynęła tym razem spokojnie, bez licznych w latach ubiegłych awantur, elblążanie bawili się wesoło na wielu oficjalnych zabawach, informował Dziennik Bałtycki z 5 stycznia 1959 r.
W Sali konferencyjnej Prezydium MRN zabawę sylwestrową organizował Związek Zawodowy Pracowników Państwowych i Społecznych. W klubie Domu Technika przy ul. Armii Czerwonej bawili się członkowie elbląskich stowarzyszeń technicznych, natomiast lekarze i pracownicy Służby Zdrowia zorganizowali zabawę sylwestrową w nowo-otwartej kawiarni „Mocca” przy ul. 1 Maja. W restauracji EZG „Słowiańskiej” odbyła się ogólnodostępna zabawa sylwestrowa przy dźwiękach dwóch orkiestr. Komitety rodzicielskie przy szkołach elbląskich urządziły również zabawy sylwestrowe, a mianowicie w Technikum Budowy Maszyn, Liceum ogólnokształcącym przy ul. Pocztowej, w Szkole Podstawowej nr 3 na Agricoli, oraz w Technikum Gastronomicznym. W Klubie Spółdzielców przy ul. 20 Października odbyła się zabawa sylwestrowa miejscowych spółdzielców, a w hali sportowej w Parku Modrzewia bawili się pracownicy Zakładów im. Wielkiego Proletariatu. W świetlicach Stoczni Rzecznej oraz Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego odbyły się również zabawy, organizowane przez rady zakładowe.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

No i prosze. .jaki wybor. .i po przystepnych cenach. .. ..
(2009.01.07)

info

0  
  0
komuno wróć
C (2009.01.07)

info

0  
  0