Stacja TOS powstanie w Elblągu

12.01.2009
Stale zwiększający się ruch turystyki samochodowej w Elblągu, jak też znaczny wzrost posiadania przez mieszkańców miasta prywatnych samochodów, wymaga uruchomienia Stacji Technicznej Obsługi samochodowej, informował Dziennik Bałtycki z 12 stycznia 1959 r.
Sprawie tej Prezydium MRN poświęciło już wiele uwagi, projekt jednak uruchomienia stacji natrafił na poważne trudności w uzyskaniu odpowiedniego obiektu. Ostatnio sprawa uruchomienia TOS stanęła ponownie na posiedzeniu Prezydium MRN, gdzie wysunięto propozycję przydzielenia na stację obiektu przy ul. Fabrycznej. Obiekt, ten znajdujący się dotychczas w posiadaniu ZWP, opuszczony zostanie prawdopodobnie w najbliższym czasie tak, że otwarcie stacji TOS nastąpiłoby przed sezonem letnim.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter