W tym celu powołany został Społeczny Komitet Budowy Domu Nauczyciela. Ostatnio Prezydium MRN postanowiło przeznaczyć na ten cel kwotę 300 tysięcy złotych, uzyskaną z dopłat do cen napojów alkoholowych. Ponadto zatwierdzono już lokalizację domu który stanie na placu między ulicami Powstańców Warszawskich i al. gen. Świerczewskiego. Projekt budynku wykona Miastoprojekt Gdańsk, a roboty budowlane prowadzić będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Terenowego.
Społeczny komitet postanowił wydać cegiełki w cenie od 2 do 50 zł, a fundusz uzyskany z ich sprzedaży przeznaczyć na budowę Domu Nauczyciela i szkół w Elblągu. Wydanie też zostanie apel do mieszkańców miasta o finansowe wsparcie funduszu budowy Domu Nauczyciela i szkół w naszym mieście. Mamy nadzieję, że mieszkańcy Elbląga i zakłady pracy poprą apel Społecznego Komitetu Budowy Szkół i Domu Nauczyciela.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter