Spółdzielnia „Sielanka” wręczyła klucze pierwszym lokatorom

3
17.11.2009
Członkowie spółdzielni mieszkaniowej „Sielanka” w Elblągu przeżyli we wtorek, 10 bm. bardzo doniosły i radosny moment, informował Dziennik Bałtycki z 17 listopada 1959 roku.
W godzinach popołudniowych wokół nowiutkiego budynku, czerwieniejącego jeszcze cegłą, zaczęły gromadzić się grupki młodych ludzi. To nowi lokatorzy, którzy przybyli, aby dokładnie przypatrzyć się swemu wspólnemu dziełu. To oni bowiem - jako pierwsi - wybudowali wspólnymi siłami 4-piętrowy gmach, w którym od dziś otrzymają ładne mieszkania.
   Po przeprowadzeniu odbioru przez komisję nowym lokatorom wręczono klucze. W bloku przy ul. Kopernika mieszkanie otrzymało 16 pracowników „Zamechu” i 2 pracowników EFUK-u, będących członkami spółdzielni „Sielanka”. Łącznie oddano do użytku 54 izby mieszkalne. Drugi sąsiedni blok o tej samej ilości izb zostanie oddany do użytku na wiosnę przyszłego roku. Planowane ukończenie bloku jeszcze w tym roku nie nastąpi z winy firmy, która na skutek wielu trudności terminu nie dotrzyma.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A autora artykułu nie zaciekawiło jaki to blok i w jakim jest teraz stanie??
Jan_El (2009.11.18)

info

0  
  0
Sielanka to pachnie komuną. Najgorsza spółdzielnia w Elblągu. Naciągają lokatorów.
Lokator (2009.11.19)

info

0  
  0
Trudności były obiektywne i jak zwykle przejściowe; -) To były czasy, porąbane.
figo (2009.11.19)

info

0  
  0