Smacznego!

1
25.04.2014
Smacznego!
Fot. Agnieszka Jasionowska.
Wiosnę w trójmieście poznać można nie tylko po promieniach słońca, kwiatach sprzedawanych na ulicach czy barwnych strojach kobiet. Wiosna to także przepełnione opakowaniem po lodach "Calipso" kosze na śmieci, i chodniki zasłane tymiż opakowaniami - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 kwietnia 1964 roku.
Dlatego może z większą przychylnością spoglądam na młode pokolenie, spożywające lody "tradycyjne" - w waflach. Jednak jak w innych branżach - i w branży lodowej nowoczesność wypędza tradycję.W magazynach Chłodni Składowej w Gdańsku - jedynego w Polsce wytwórcy "calipsiaków" leżą tony tego smakołyku. Do dnia wczorajszego chłodnia sprzedawała swym odbiorcom w całym kraju 260 ton lodów dwóch gatunków - śmietankowo- waniliowych i kakaowych. W następnych partiach znajdą się także smaki inne - śmietankowo-rodzynkowe, truskawkowe i mleczne. Ogółem przeciętnie miesięcznie z magazynów chłodni wychodzi do odbiorców 140 ton lodów. Można się zamrozić...
   W trójmieście sprzedaż "Calipso" została zmonopolizowana. Prowadzą ją jedynie bary mleczne. Tak więc od nich zależy, czy każdy mieszkaniec Gdyni, Sopotu i Gdańska będzie miał co lizać. I chyba do nich należy także zabezpieczenie ulic od powodzi calipsiowych papierków.
   
o.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

były bardzo smaczne mniam
(2014.04.27)

info

0  
  0