Smacznego
Od 15 już lat istnieje w Elblągu Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna i Technikum Gospodarcze, które przygotowuje kadry wysoko wykwalifikowanych pracowników i techników zbiorowego żywienia dla zakładów gastronomicznych Elbląga i całego województwa gdańskiego - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 21 marca 1961 roku.