Smacznego

5
21.03.2011
Od 15 już lat istnieje w Elblągu Zasadnicza Szkoła Gastronomiczna i Technikum Gospodarcze, które przygotowuje kadry wysoko wykwalifikowanych pracowników i techników zbiorowego żywienia dla zakładów gastronomicznych Elbląga i całego województwa gdańskiego - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 21 marca 1961 roku.
Nauka w szkole zasadniczej trwa 3 lata, a w technikum 5 lat. Obecnie w obu szkołach uczy się ponad 400 dziewcząt, z których kilkadziesiąt w br. opuści mury szkolne i zajmie odpowiedzialne stanowiska w zakładach gastronomicznych, przyczyniając się swą fachową wiedzą, wyniesioną ze szkoły do polepszenia pracy tych placówek.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To już 10 lat - jak rubryka "50 lat temu" pojawia się na łamach portElu: http://www.portel.pl/artykul.php3?i=528
(2011.03.21)

info

0  
  0
W technikum 5lat? Kto to pisał w ogóle? 4 lata trwa nauka w technikum
kpina (2011.03.21)

info

0  
  0
Kpiną jest Twoja wypowiedź, kiedyś nauka w Technikach trwała 5 lat. Ale to ciebie przerasta.
klamka (2011.03.21)

info

0  
  0
We wszystkich technikach nauka trwała 5 lat, w LZ - trwała lat cztery.
kores (2011.03.21)

info

0  
  0
kpina nie pisz już nic więcej
(2011.03.27)

info

0  
  0