Słuszny projekt

04.06.2008
Komunikacja miejska, a zwłaszcza komunikacja autobusowa jest deficytową gałęzią gospodarki miejskiej w Elblągu. W ub. roku koszt przewozu 1 pasażera autobusem wynosił 1,87 zł, informował Głos Elbląga z 4 czerwca 1958 r.
Był swego czasu projekt, aby zlikwidować zupełnie frakcję autobusową, ale na tym ucierpieliby mieszkańcy miasta. Ostatnio realnych form nabiera inny wniosek: skrócić trasę linii autobusowej do placu Słowiańskiego, a dzięki temu zwiększyć częstotliwość wozów. Projekt ten wydaje się słuszny, gdyż z placu Słowiańskiego jest możliwość dojazdu tramwajem wszędzie.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter