Ślizgawki publiczne w Elblągu

2
23.12.2009
W Elblągu czynnych będzie tej zimy pięć ślizgawek publicznych, informował Dziennik Bałtycki z 23 grudnia 1959 r.
 Staraniem Północnego Okręgu Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Miejskiego Ośrodka TKKF największa zradiofonizowana i oświetlona ślizgawka urządzona zostanie na Placu Jedności Narodu przy Prezydium MRN, Międzyszkolny Klub Sportowy przy współudziale POZŁS urządza ślizgawkę na boisku przy szkole nr 1 przy ul. Pocztowej.
   Ponadto na kortach przy Agrykoli ślizgawkę urządzi Ognisko TKKF „Zamachu” a na basenach EKS „Orzeł”. Małego typu otwartą ślizgawkę urządza ponadto dyrekcja Szkoły Muzycznej przy swej szkole przy ul. Kosynierów Gdyńskich. Jeśli warunki atmosferyczne pozwolą, to wszystkie ślizgawki otwarte zostaną jeszcze przed nowym rokiem.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W latach 60-tych na zamarzniętym basenie na Spacerowej odbyły się nawet Mistrzostwa Europy w łyżwiarstwie szybkim.
MirCrow (2009.12.26)

info

0  
  0
TKKF "Zamachu" chyba raczej Zamechu. Opsss. .. jedna literka, niby. .. ale jednak.
Chipendale (2009.12.27)

info

0  
  0