Rozkopana ulica

3
08.06.2005
Robotnicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji pozostawili rozkopane chodniki i porozrzucane krawężniki, informował Dziennik Bałtycki z 8 czerwca 1955 r.
Mieszkańcy ulicy Kamiennej w Elblągu bardzo się ucieszyli, gdy wczesną wiosną przybyli do nich robotnicy z Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, oznajmiając, że rozpoczną roboty przy zakładaniu sieci gazowej. Ponieważ rury miały przebiegać wzdłuż chodnika, rozkopano go, w wyniku czego powstały rowy o głębokości 2 metrów. Rury założono i na tym skończyło się. Robotnicy MPWK więcej nie pokazali się na ulicy Kamiennej mino że pozostawili rozkopane chodniki i porozrzucane krawężniki. Co na to wydział Gospodarki Komunalnej Prezydium MRN?
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

az milo popatrzec jakie kiedys ludzie mieli problemy,nie to co dzisiaj...
filas (2005.06.08)

info

0  
  0
Czy w 1955r. Wodociągi zajmowały się także gazownictwem
ciekawski (2005.06.08)

info

0  
  0
a może do tego artykułu jakieś zdjęcie z tamtych czasów....
mg (2005.06.09)

info

0  
  0