W Śródmieściu I rozpoczęto budowę ulic Janowskiej, Leszno, Ślusarskiej i Szkolnej. Przy każdej z tych ulic będzie wybudowany parking. Zakres robót może ulec zwiększeniu, o ile pozwoli na to uzyskanie materiałów. Rozpoczęto też roboty, związane z poszerzeniem ulicy Grottgera i budową chodnika przy tej ulicy, oraz przy ul. Kościuszki. W trzecim kwartale br. wybudowane zostaną dojścia do dwóch nowych szkół, przy ul. Rawskiej i Uroczej oraz chodnika przy ul. Wyspiańskiego.
Z robót inwestycyjnych prowadzi się budowę nowej arterii przelotowej w mieście, ulicy Nowoteatralnej oraz prace oświetleniowe. Ogółem w tym roku Elbląg otrzyma 426 nowych punktów świetlnych, a ulice 1 Maja, Teatralna i Dzierżyńskiego oświetlenie dwustronne, z lamp rtęciowych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter