Przed 1 Maja
Pracownicy Zamechu mieszkający w pięknym wieżowcu nr 4 przy Al. Tysiąclecia postanowili wykonać wspólnie przed 1 Maja przy swoim domu piaskownicę, zjeżdżalnię i bujak - słowem urządzić własnymi rękami miejsce do zabawy maluchom, których jest tu pokaźna gromadka - czytamy w Głosie Elbląga z 19 kwietnia 1962 roku.