Prosimy o skrzynki na listy

1
24.07.2009
 W wielu miastach we wszystkich niemal blokach mieszkalnych znajdują się na klatce schodowej skrzynki na listy, informował Dziennik bałtycki z 24 lipca 1959 r.
 W ten sposób ułatwia się prace listonoszom, a z drugiej strony istnieje pewność, że nawet w razie nieobecności w domu list zostanie adresatowi dostarczony. Niestety w Elblągu jedynie w niewielu starych budynkach na klatkach schodowych znajdują się skrzynki listowe. Brak ich natomiast zupełnie w nowowybudowanych budynkach.
   Dlatego warto jednak pomyśleć, o wykonaniu jednego wzoru estetycznych skrzynek na listy i założenia ich tak w blokach nowych i tych budynkach, które są administrowane przez MZBM, a skrzynek listowych nie posiadają. Zdaje się, że niezbędna tu jest inicjatywa tak dyrekcji MZBM jak i Rejonowego Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Dobrze że w dzisiejszych czasach można korzystać z InPost i PAF, Poczta 2 tygodnie dostarcza każdy list jak go nie zgubi
Ellblag (2009.07.25)

info

0  
  0