W ten sposób ułatwia się prace listonoszom, a z drugiej strony istnieje pewność, że nawet w razie nieobecności w domu list zostanie adresatowi dostarczony. Niestety w Elblągu jedynie w niewielu starych budynkach na klatkach schodowych znajdują się skrzynki listowe. Brak ich natomiast zupełnie w nowowybudowanych budynkach.
Dlatego warto jednak pomyśleć, o wykonaniu jednego wzoru estetycznych skrzynek na listy i założenia ich tak w blokach nowych i tych budynkach, które są administrowane przez MZBM, a skrzynek listowych nie posiadają. Zdaje się, że niezbędna tu jest inicjatywa tak dyrekcji MZBM jak i Rejonowego Urzędu Pocztowo-Telekomunikacyjnego.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter