Podczas gdy kursanci udali się na zajęcia, goście zwiedzali hangary i budynki administracyjne najmłodszego obecnie w Polsce samodzielnego Aeroklubu. Lotami pasażerskimi dla gości zakończono oficjalną część otwarcia kursu szkoleniowego przyszłych pilotów szybowcowych.
Na obecnym pierwszym turnusie znajduje się 67 kursantów z całego kraju. Komendantem kursu jest kierownik Elbląskiego Aeroklubu, a wykłady teoretyczne i pilotaż prowadzą instruktorzy z Elbląga i kilku innych Aeroklubów. powierzenie prowadzenia kursu elbląskiemu Aeroklubowi uważać należy za poważny sukces lotniczego aktywu sportowego naszego miasta.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter