Poważny sukces elbląskiego Aeroklubu

2
05.07.2011
Na lotnisku elbląskiego Aeroklubu odbyło się otwarcie kursu lotniczego Przysposobienia Wojskowego - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 5 lipca 1961 roku.
Podczas gdy kursanci udali się na zajęcia, goście zwiedzali hangary i budynki administracyjne najmłodszego obecnie w Polsce samodzielnego Aeroklubu. Lotami pasażerskimi dla gości zakończono oficjalną część otwarcia kursu szkoleniowego przyszłych pilotów szybowcowych.
   Na obecnym pierwszym turnusie znajduje się 67 kursantów z całego kraju. Komendantem kursu jest kierownik Elbląskiego Aeroklubu, a wykłady teoretyczne i pilotaż prowadzą instruktorzy z Elbląga i kilku innych Aeroklubów. powierzenie prowadzenia kursu elbląskiemu Aeroklubowi uważać należy za poważny sukces lotniczego aktywu sportowego naszego miasta.
   
(ar)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

A później wybudowano Zatorze i pogrążono możliwości rozwoju lotniska.
(2011.07.05)

info

0  
  0
a później była 3cia woja światowo i pierwsza polityczna wojna światowa.
(2011.07.05)

info

0  
  0