Ponad 40.000 widzów

1
18.09.2008
Ubiegła niedziela przeszła w Elblągu pod znakiem efektownych pokazów lotniczych, zorganizowanych przez elbląski oddział Aeroklubu Gdańskiego z okazji święta lotniczego, informował Dziennik Bałtycki z 18 września 1958 r.
Pokazom przyglądało się ponad 40 tysięcy widzów. Imponująco wyglądał grupowy skok spadochroniarzy , a potem akrobacje na szybowcu, wykonane przez pilotów szybowcowych Doroszewicza, Sokólskiego i innych. Silną zwłaszcza emocję przeżyli widzowie, gdy do pokazów włączyły się wojskowe samoloty odrzutowe. Pokazy zakończono lotami pasażerskimi. Wykonano ich kilkadziesiąt. Wśród pasażerów było kilku szczęśliwców, którzy loty swe odbyli gratisowo z tytułu szczęśliwych wygranych w loterii zorganizowanej przez kierownictwo pokazów.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

W tamtych latach zawsze przesadzali.
(2008.09.19)

info

0  
  0