Po raz pierwszy w terenie
Chodzi tu o inicjatywę Aeroklubu elbląskiego, który ostatnio "wystąpili"po raz pierwszy w swej historii na terenie to znaczy poza swoją stałą siedzibą. Aeroklub mianowicie urządził w Braniewie pokazy w tzw. terenie przygodnym, a więc jedynie zbliżonym do wymagań, jakie stawia się przeciętnemu lądowisku czy lotnisku - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 września 1962 roku.