Plastyk Gerard Kwiatkowski

1
25.07.2011
Ten młody artysta, cieszący się coraz większą popularnością, pracuje już od kilku lat w elbląskim "Zamechu" jako plastyk i dekorator zakładowy - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 25 lipca 1961 roku.
Wykonane przez niego plansze i makiety zdobią skwer przy Zakładach Mechanicznych, inne zaś - równie pomysłowe co estetyczne - ustawione są w budynku administracyjnym. To właśnie Kwiatkowski - jako pierwszy w województwie gdańskim - zaprojektował wystrój hal fabrycznych. Poza pracą zawodową Gerard Kwiatkowski trudni się malarstwem. jego obrazy wystawione już były m. in. w Gdańsku i Toruniu, a obecnie w Łodzi. Dużo czasu poświęca też młody artysta sprawom kulturalnym miasta, pełniąc obowiązki radnego Miejskiej Rady Narodowej.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

nieraz trzeba wracać do historii. Może Pan K Kwiatkowski obywatel NIEMIEC a może jeszcze Polski wyjaśni nam historie zniknięcia wspaniałych witraży z kościoła zamku Malborskiego. W swoim czasie wyjechał w ramach delegacji do RFN i przyszła informacja, że zginą w wypadku samochodowym. to był tylko unik a resztę dodajmy sobie sami. .. ..
MIESZKANIEC ELBLĄGA (2011.07.26)

info

0  
  0