Apel nasz znalazł oddźwięk w grupie "Galerii EL". W rocznicę wyzwolenia ziemi elbląskiej plastycy z "Galerii EL" ofiarowali pierwszej Szkole Tysiąclecia w Elblągu 18 prac. W piśmie skierowanym do kierownictwa szkoły czytamy m.in.: "Doceniając znaczenie obchodów 20-lecia PRL, cieszymy się Waszą piękna szkołą - pierwszą Szkołą Tysiąclecia w Elblągu. Nasz czyn - przekazanie Waszej szkole 18 grafik ma na celu zapoczątkowanie galerii sztuki. Liczymy na to, że w stosunkowo szybkim czasie pierwsza Szkoła Tysiąclecia w naszym mieście stanie się posiadaczem różnych zbiorów sztuki".
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter