Pierwszy sklep samoobsługowy w Elblągu

3
22.10.2009
Coraz bardziej rozpowszechniająca się w Polsce nowa forma sprzedaży wprowadzona zostanie także w Elblągu, informował Dziennik Bałtycki z 22 października 1959 roku.
Da jej uruchomienie przez Powszechną Spółdzielnię Spożywców pierwszego w mieście sklepu samoobsługowego. Będzie to sklep spożywczy przy ul. Kościuszki. W początkowym okresie - obok samoobsługi - będzie w nim prowadzona sprzedaż tradycyjna artykułów niepaczkowanych. W nowej placówce handlowej, której otwarcie przewiduje się już w końcu bm., przeprowadzono odpowiednią modernizację, która objęła odnowienie wnętrza, skasowanie lad i wyposażenie w szafy chłodnicze.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Czy budynek tego sklepu jeszcze istnieje? Czy to ten sieci 34?
turysta (2009.10.22)

info

0  
  0
sklep \samoobslugowy o którym piszecie w dalszym ciagu istnieje, ale w nim jak mówią mydło i powidło został pomniejszony i zmienił własciciela
coferapen (2009.10.22)

info

0  
  0
Tu chodzi o "spożywczak" przy bidulu.
wench (2009.10.23)

info

0  
  0