Ponadto w budynku Stacji zainstalowana będzie stacja nadawczo- odbiorcza, która znacznie usprawni działalność pogotowia. Możliwość skontaktowania się z karetkami w terenie pozwoli na znacznie szybsze kierowanie ich do następnych chorych, zamieszkałych w pobliżu miejsca, gdzie w danej chwili się znajduje się karetka. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że lekarz wraca karetką z terenu i przejeżdża przez wieś, skąd zgłoszono już wypadek, a dopiero na miejscu w Elblągu dowiaduje się, że musi wrócić do tej samej miejscowości.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter