Pielęgniarki

28.08.2009
 Elbląski wydział zdrowia przy Prezydium MRN odczuwał duży brak wykwalifikowanych pielęgniarek dla służby zdrowia, informował Dziennik bałtycki z 29 sierpnia 1959 r.
 Zwrócono się więc z apelem o pomoc do wydziałów zdrowia innych miast.
   W odpowiedzi na apel Elbląga przybyło już z różnych miast Polski 14 wykwalifikowanych pielęgniarek, które rozpoczęły pracę w szpitalu i ośrodkach zdrowia.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter