Piękny czyn elbląskich myśliwych

1
06.11.2009
 Na jeziorze Drużno przebywają liczne łabędzie, które przed nadchodzącą zimą odlatują rokrocznie w cieplejsze strony, informował Dziennik Bałtycki z 6 listopada 1959 r.
 Jednak wiele młodych łabędzi, którym do czasu odlotów nie zdołało wyrosnąć niezbędne upierzenie, pozostaje na zimę na jeziorze i jest skazane na zagładę.
   Woda na jeziorze Drużno zamarza przy stosunkowo niewielkim mrozie i wówczas młode łabędzie, uwięzione w okowach lodu, wymierają z głodu lub stają się pastwą drapieżników.
   Elbląscy myśliwi, zrzeszeni w miejscowym Kole Łowieckim, wspólnie z Towarzystwem Ochrony Zwierząt postanowili przed nadejściem zimy dokonać odłowu młodych łabędzi, odchować je przez zimę w warunkach domowych, a z nadejściem wiosny wysadzić do odpowiednio przygotowanej sadzawki przy basenie kąpielowym elbląskiego „Orła”.
   Za ten piękny czyn należą się elbląskim myśliwym słowa najwyższego uznania.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

bosko! Cetuja
(2009.11.06)

info

0  
  0