Otwarcie basenu kąpielowego

1
09.06.2010
W ubiegłą niedzielę odbyło się w Elblągu otwarcie basenu kąpielowego przy ul. Moniuszki - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 9 czerwca 1960 roku.
Piękna i słoneczna pogoda wpłynęła na dość liczną frekwencję mieszkańców miasta, spragnionych wypoczynku i kąpieli. Nie zrażała też nikogo chłodna jeszcze woda, gdyż słońce prażyło niemiłosiernie.
   
oprac. Anieze

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Na pewno wszyscy bardzo ucieszyli się z otwarcia basenu. Szkoda, ze radość ta nie może trwać do dziś, szczególnie dla dzieci korzystających z krytej pływalni. Może warto się zainteresować, jak prowadzone są zajęcia na basenie. Instruktorzy siedzą przy stoliku, a dzieci robią, co chcą. Dobrze, ze miasto chce finansować naukę pływania dla młodzieży szkolnej, tylko czy dzieci na pewno zdobędą tę umiejetność? Trzech instruktorów przy stoliczku, często krzyżówki. .. że nie wspomnę o zostawianiu dzieci w wodzie bez opieki. Nic dziwnego, że zamiast trzydziestoosobowych klas z zajęć korzysta czeo nawet nie połowa- rodzice nie widzą sensu.
ASZ (2010.06.09)

info

0  
  0