Ostatnie ruiny

03.05.2011
W Elblągu prace przy porządkowaniu zburzonego działaniami wojennymi Starego Miasta nad rzeką Elblążanką dobiegają końca - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 3 maja 1961 roku.
Jeszcze gdzieniegdzie widnieją tylko mury wypalonych zabytkowych budynków, które w najbliższych latach zostaną odbudowane. Przy ul. Wigilijnej znajduje się właśnie jeden z tych budynków zabytkowych, w którym po odbudowie znajdzie się pomieszczenie miedzy innymi Archiwum Miejskie.
   
(a)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter