Odpust na elbląskich ulicach

1
27.03.2009
W ostatnich dniach w kilku punktach centralnych ulic Elbląga rozłożyli swe towary jacyś wędrowni handlarze, informował Dziennik Bałtycki z 27 marca 1959 r.
Ofiarują oni elblążanom iście odpustową tandetę o wątpliwej wartości handlowej i zdecydowanie złym smaku. Dziwi nas bardzo, że ten handel tandetą odbywa się pod okiem patrolujących ulice funkcjonariuszy MO.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

MO miała zwalczać konkurencję dla tandety w państwowych sklepach.
observer (2009.04.05)

info

0  
  0