Będzie miał po zakończeniu reformy szkolnej tj. w 1966-67 r. - 22 szkoły, w ty,m 21 szkół pełnych ośmioklasowych i jedną niepełną czteroklasową. W porównaniu z minionym rokiem szkolnym stopień organizacyjny w wyniku reformy podwyższy zatem z VII klas do VIII klas 18 szkół, zaś trzy przybędą nowe. Niestety w elbląskim zbyt korzystnie przedstawia się droga dzieci do szkół. Aż 119 dzieci, mimo zmian sieci szkół będzie miało ponad 3 km, a 151 ponad 4 km do szkół zbiorczych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter