O funduszu budowy Domu Nauczyciela

09.04.2008
Z godną naśladownictwa inicjatywą wystąpiło ostatnio nauczycielstwo Elbląga podejmując uchwałę utworzenia funduszu budowy „Domu Nauczyciela”, informował Głos Elbląga z 9 kwietnia 1958 r.
Decyzja ta zapadła po wnikliwej analizie sytuacji mieszkaniowej nauczycieli szkół elbląskich. Rozbudowa przemysłu pociąga z kolei dalszy rozwój miasta, a co za tym idzie rozwój szkolnictwa. Od września rb. przybędą miastu nowi nauczyciele. Tymczasem sytuacja mieszkaniowa nauczycieli elbląskich nie należy do najlepszych. Z tego też powodu wielu wykwalifikowanych dobrych nauczycieli nosi się również z możliwością opuszczenia miasta i szukania lepszych warunków. Biorąc pod uwagę wszystkie te okoliczności, nauczyciele elbląscy postanowili opodatkować swoje pobory w celu utworzenia funduszu potrzebnego do budowy „Domu Nauczyciela”. Popierając cenną inicjatywę nauczycielstwa sądzimy, że podobnie jest i w innych ośrodkach – z pomocą nauczycielstwu przyjdą zarówno mieszkańcy miasta jak też i miejscowe instytucje i zakłady pracy.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter