Nowy skwer Elblągu

3
21.08.2012
Przy ul. 22 Lipca (przy styku jej z ul. Kościuszki) znajdował się do niedawna zniszczony dom, zbudowany z pruskiej cegły - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 21 sierpnia 1962 roku.
Decyzja władz miejskich dom rozebrano po uprzednim przekwaterowaniu jego mieszkańców. Miasto zyskało przez to miły placyk-skwer na którym założono gazony i ustawiono ławki dla wypoczynku.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

To styk Marymonckiej chyba z Kościuszki, dziś tam sąnowe domy osiedla wdzięczności
(2012.08.21)

info

0  
  0
Miasto zyskało takich miłych placów-skwerków poprzez dewastację i rabunek. Pytam się-gdzie jest mechanizm starego mostu zwodzonego?Będę w mieście w pażdzierniku i się dowiem.
(2012.08.21)

info

0  
  0
Odgrzewane kotlety- mechanizmy latami rdzewiały pod mostem, aż w końcu zostały zezłomowane. Są fotki w internecie
(2012.08.21)

info

0  
  0