Nowy sezon

2
17.04.2007
Milejewo przygotowuje się do walki ze stonką, informował Dziennik Bałtycki z 17 kwietnia 1957 r.
Gromadzka Rada narodowa w Milejewie w pow. elbląskim pomyślała już o przygotowaniach do walki ze stonką ziemniaczaną. Przeszkolono kierowników drużyn, wyznaczono przodowników ochrony roślin i ogłoszono imienny wykaz tych osób odpowiedzialnych za akcję przeciwstonkową. Kierować nią będzie agronom gromadzki.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Warszawa, 18.08.1951 ** ściśle tajne ** Ministerstwo Bezpieczeństwa Publicznego * Do Szefów Urzędów.. **** Od dwóch lat prowadzi się w Polsce walkę ze stonką ziemniaczaną, którą wywiad amerykański przerzucił na nasze tereny dla zniszczenia pól kartoflanych i wywołania trudności aprowizacyjnych (..) W woj. olsztyńskim znaleziono stonkę w odległości 12 km od granicy radzieckiej, niewątpliwie celowo zawleczoną! (..) Wszystkie raporty winny uwzględniać w pierwszym rzędzie objawy wrogiej działalności i przedsięwzięcia Urzędu. /-/ ppłk B. Konieczny
rwel (2007.04.17)

info

0  
  0
Zanim zaczęto zbierać już był wyznaczony PRZODOWNIK?!!!
czytacz (2007.04.19)

info

0  
  0