Nowy SAM w Elblągu

3
11.08.2010
Już wkrótce w Elblągu przy ul. Giermków otwarty zostanie samoobsługowy sklep mięsny - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 11 sierpnia 1960 roku.
Roboty adaptacyjne są już na ukończeniu - ich koszt wyniesie około 220 tys. złotych. Sklep otrzyma urządzenia chłodnicze wysokiej jakości, co umożliwi osiągnięcie dużego obrotu.
   Przy sklepie zorganizowana zostanie własna rozdzielnia mięsa i pakowania. Wyroby mięsne i wędliny będą pakowane w paczki o wadze od 20 dkg do 1 kilograma.
   Nasuwa się człowiekowi "smętna" refleksja - gdzież podziały się te "prehistoryczne" czasy, kiedy do sklepu przychodziło się z własna gazetą, aby owinąć towar?
   
(j.r.)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Kiedyś na nowowiejskiej był, ale teraz go sprzedali
krop (2010.08.11)

info

0  
  0
he, he. .. żeby wiedzieli co będzie za ok. 25 lat :/ Kartki
(2010.08.11)

info

0  
  0
w 60 roku podobno potrzebne (kartki) nie były, mało kogo stać było na mięso. .. podobno
kiks (2010.08.12)

info

0  
  0