Nowoczesny sklep w Elblągu

4
31.07.2009
 W ostatnich dniach w Elblągu w pawilonach rzemieślniczych przy ul. Parkowej otwarte zostały wzorcowy sklep nabiałowy i garmażeryjny, informował Głos Elbląga z 31 lipca 1959 r.
 Wzorcowy sklep nabiałowy pięknie urządzony, zaopatrzony w szeroki asortyment przetworów mlecznych uruchomiony został staraniem miejscowej spółdzielni mleczarskiej. Sklep który prowadzi również konsumpcję na miejscu wyposażony jest w ladę chłodniczą i lodówkę.
   Na uwagę zasługuje również gustowne wnętrze wzorcowego sklepu garmażeryjnego Miejskiego Handlu Mięsem, na które złożyło się szkło i metal, utrzymane w tonacji czarno-białej. Zdaniem naszym sklep MHD należy do jednego z najbardziej nowoczesnych lokali handlowych w Elblągu.
   Oba nowe sklepy potrzebne w mieście – zaopatrzone w pełny asortyment, cieszą się od pierwszego dnia otwarcia dużym zainteresowaniem klientów.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Te sklepy dalej istnieją, i to w niezmienionym stanie - Delikatesy przy Hetmańskiej; )
Edek.. (2009.07.31)

info

0  
  0
Edek jest w błędzie --- te pawilony były jak pisza na Parkowej a nie na Hetmańskiej -- stały koło kina Syrena - a sciślej tam gdzie teraz kopią przy pomniku na Pl. Konstytucji.
STARY DINO (2009.08.06)

info

0  
  0
Stary Dino coś pamiętasz, ale chyba nie do końca. Ten sklep nie był przy Hetmańskiej, tylko przy 21 października. Tramwaj nr 2 skręcał w lewo w tę własnie ulicę, a ten sklep był jako drugi lub trzeci po lewej. A kino to było ze czterdzieści metrów dalej po drugiej stronie ulicy. Jak jesteś taki "dokladny" to raczej ten sklep znajdował prawie na przeciwko sklepu "Żuławy". Tak prawo skos. Prawda?
Stary Micho (2009.08.10)

info

0  
  0
Ani przy Parkowej, ani przy Hetmańskiej.
Stary Micho (2009.08.10)

info

0  
  0