W występach wezmą udział orkiestra symfoniczna, chór i soliści ze szkoły muzycznej oraz zespół baletowy. Libretto, teksty oraz piosenki przygotował dyrektor PSM Józef Karpiński, opracowanie i układ tańców - choreograf Zofia Trzosalska, projekty dekoracji - Zbigniew Tomanek, a kostiumy - Maria Kochman.
Próby trwają już siedem miesięcy. W bajce weźmie udział 220 dzieci, a więc jej przygotowanie na pewno nie jest łatwe zwłaszcza, że trzeba synchronizować muzykę, śpiew i taniec. Pierwszy występ odbędzie się w Elblągu, w sali kina "Zamech" w dniu 19 kwietnia br.
Warto podkreślić, że w przygotowanie bajki duży wkład miała załoga ZWP, która w czynie społecznym wykonała dekoracje wartości 20 tys. zł. Poważny wkład pracy włożył również komitet rodzicielski, który wykonał szereg drobnych rekwizytów, oraz grono nauczycielskie szkoły muzycznej i ognisk artystycznych.
Najnowsze artykuły w tym dziale
Bądź na bieżąco, zamów newsletter