Niewypał

3
26.04.2011
Frontową ścianę budynku magazynów ekspedycji kolejowej w Elblągu przy ul. Grunwaldzkiej zdobi potężny napis "Palenie wzbronione" - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 26 kwietnia 1961 roku.
Poszczególne litery tego ostrzeżenia umieszczone są w olbrzymich odstępach, wskutek czego cały napis rozciągnięty jest na przestrzeni kilkudziesięciu metrów. Przeważnie więc papierosa gasi się dopiero przy ostatnich literach napisu, a więc przy końcu budynku. Widocznie dziwny napis umieszczony został dla zdobienia elewacji budynku, gdyż praktycznie rzecz biorąc jest raczej "niewypałem".
   
(Nik)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Ten napis całkiem niedawno był jeszccze widoczny a może wciąż jest?
asdasd (2011.04.26)

info

0  
  0
Kiedyś ulice nie miały takich dziur i jadąc szybko można było napis równie szybko przeczytać.
gmak (2011.04.26)

info

0  
  0
pamiętam bruk na Grunwaldzkiej :)
koskos (2011.04.27)

info

0  
  0