Niedzielę spędzamy w Suchaczu

19.06.2009
Niedzielę spędzamy w Suchaczu
(fot. rp)
 Jeśli pogoda dopisze, elblążanie wezmą masowo udział w wielkim Festynie Ludowym, urządzonym z okazji „Dni Morza” w Suchaczu, informował Dziennik Bałtycki z 19 czerwca 1959 r.
 Do Suchacza wyjadą na wczasy niedzielne załogi kluczowych zakładów pracy z zespołami artystycznymi i orkiestrami. Pozostali mieszkańcy Elbląga chcący wziąć udział w festynie, mogą skorzystać z dogodnej komunikacji kolejowej i autobusowej.
   Festyn odbędzie się przy plaży w Suchaczu, a w programie – obok występów zespołów artystycznych – przewiduje się szereg ciekawych zawodów dla dzieci oraz zabawę ludową. Komitet obchodu „Dni Morza”, który jest organizatorem festynu, zapewnił już zaopatrzenie w odpowiednią ilość napojów chłodzących, wędlin i pieczywa. Spotykamy się więc wszyscy w Suchaczu.
   
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter