Niedługo lato

1
17.05.2005
Samodzielna placówka „Orbisu” w Elblągu – to może na razie za wiele, informował Elbląski Głos Wybrzeża z 17 maja 1955 r.
Czytamy w prasie... „Orbis” organizuje wycieczki... Spędzamy wakacje w domach wypoczynkowych „Orbisu”... Czytamy w Elblągu... i kiwamy głowami. Czyż jesteśmy od macochy – też chcielibyśmy, ale jak, ale kiedy, przecież w Elblągu nie ma placówki „Orbisu”. Nie ma do kogo więc zwrócić się po wyczerpujące informacje, czy też zarezerwować sobie miejsce w domu wypoczynkowym, albo zagwarantować udział w wycieczce. Szanowny „Orbisie”! Elbląg dawno przekroczył 60 tysięcy mieszkańców. Samodzielna placówka „Orbisu” w Elblągu – to może na razie za wiele – ale warto pomyśleć, czy nie dałoby się otworzyć działu informacji i obsługi turystycznej „Orbisu” przy oddziale PTTK w Elblągu. Nie trzeba przy tym obawiać się wzajemnej konkurencji. Chętnych nie zabraknie. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedź. Wiosna, choć spóźniona – wkrótce już ustąpi latu. A urlopowiczów coraz więcej.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Niby ustrój się zmienił, a wiosna ciąglle spóźniona, tak teraz, jak i 50 lat temu.
(2005.05.17)

info

0  
  0