Najlepsi sportowcy i trenerzy Elbląga

16.02.2011
Na zorganizowanej w związku z obchodem XVI rocznicy wyzwolenia Elbląga uroczystej wieczornicy sportowej odbyło się ogłoszenie wyników konkursu - plebiscytu na 10 najlepszych sportowców i pięciu trenerów Elbląga za rok 1960 - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 16 lutego 1961 roku.
A oto 10 najlepszych sportowców wytypowanych przez naszych czytelników:
   1. Helena Pilejczyk - łyżwiarstwo - 7.790 pkt.
   2. Janina Mendalska - kajakarstwo - 6.676 pkt.
   3. Janina Araszewska - lekkoatletyka - 3.910 pkt.
   4. Henryk Połeć - lekkoatletyka - 2.361 pkt.
   5. Zofia Kulik - kajakarstwo - 2.361 pkt.
   6. Mieczysław Ostrowski - piłka ręczna - 2.111 pkt.
   7. Aleksander Stankiewicz - piłka ręczna - 2.065 pkt.
   8. Ignacy Byczkowski - siatkówka - boks - 2.029 pkt.
   9. Zbysław Stefaniak - piłka ręczna - 1.833 pkt.
   10. Danuta Górska - siatkówka - 1.688 pkt.
   
   Kolejność trenerów ustalona została następująco:
   1.Kazimierz Kalbarczyk - łyżwiarstwo - 3.342 pkt.
   2.Mieczysław Pleśniak - piłka ręczna - 2.051 pkt.
   3.Wiesław Budzyński - boks - 1.580 pkt.
   4.Eugeniusz Nikodem - lekkoatletyka - 929 pkt.
   5.Antoni Pilecki - lekkoatletyka - 817 pkt.
   
   Zwycięzcy konkursu - plebiscytu otrzymali dyplomy oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe, ufundowane przez redakcję Dziennika Bałtyckiego, MKKFiT, Zamech, ZUT, ZWP, Elektrownię, Spółdzielnię Dzierżyńskiego, Spółdzielnię Plastyk, oraz kluby Start i Olimpia.
   
.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter