Nadal kłopoty z zatrudnieniem kobiet

6
17.08.2011
W ostatnich miesiącach sytuacja w dziedzinie zatrudnienia nieco się poprawiła. Dotyczy to zwłaszcza mężczyzn, z których jedynie nieliczni - niewykwalifikowani - figurują w rejestrze zatrudnienia - czytamy w Dzienniku Bałtyckim z 17 sierpnia 1961 roku.
Zmniejszyła się też ilość poszukujących pracy wykwalifikowanych kobiet. Wzrasta natomiast stale ilość niezatrudnionych kobiet, nie mających kwalifikacji. Wydział zatrudnienia stara się w pierwszej kolejności kierować do pracy kobiety - jedyne żywicielki rodzin. Dlatego też w tej kategorii pozostaje bez pracy jedynie kilka, które - mimo braku kwalifikacji - stawiają za duże wymagania.
   Jak corocznie w okresie letnim, wiele kobiet skierowano do pracy sezonowej. Jednakże z końcem trzeciego kwartału przewiduje się poważny wzrost liczby kobiet, poszukujących pracy, podczas gdy liczba wolnych miejsc w elbląskich zakładach nie wzrośnie. Projektowane rozszerzenie zakresu prac z funduszu interwencyjnego rozwiąże problem tylko częściowo. Dlatego też jedynym wyjściem z tego impasu byłoby uruchomienie w Elblągu zakładu, mogącego zatrudnić kilkaset kobiet.
   
(a)

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

Nie dziwie sie, kobiety nie nadają się do większości prac
Men_100% (2011.08.17)

info

0  
  0
A przecież mogli je wysłać do wyrębu tajgi, tak jak dzisiaj do szorowania kibli, zlewów i obsługi taśmy w Anglii Holandii itd
(2011.08.17)

info

0  
  0
A to wszystko przez olsztyn i te zacofane województwo.
(2011.08.18)

info

0  
  0
No i zatoczyliśmy koło. Miało być lepiej, a jest tak samo jak w 1961 roku.
(2011.08.18)

info

0  
  0
To dopiero półkole skończymy w 1930; D
(2011.08.18)

info

0  
  0
gdzie się podziały obiecanki naszych styropianowców-ile to bedzie nowych miejsc pracy dla wszystkich tylko zlikwidujmy uciskowy ustrój komunistyczny.
MIESZKANIEC ZAWADY (2011.08.20)

info

0  
  0