Motoryzacja Elbląga

1
19.08.2008
Do niedawna jeszcze Elbląg był kopciuszkiem pod względem motoryzacji. Sytuacja jednak i na tym odcinku uległa poprawie, informował Głos Elbląga z 19 sierpnia 1958 r.
Według danych jakie otrzymaliśmy z Miejskiej Komisji Planowania Gospodarczego, w pierwszym półroczu br. Zarejestrowanych było 1.065 prywatnych motocykli oraz 112 samochodów osobowych. Niewątpliwie do końca roku ilość prywatnych motocykli i samochodów poważnie wzrośnie i może pod względem motoryzacji elblążanie dorównają innym miastom.
oprac. Olaf B.

Najnowsze artykuły w tym dziale Bądź na bieżąco, zamów newsletter

A moim zdaniem...

dzisiaj kolizji w miesiącu jest wiecej niż wtedy samochodów. ..
(2008.08.19)

info

0  
  0